Единствената най-добра стратегия за отглеждане на рапица

Единствената най-добра стратегия за отглеждане на рапица

Единствената най-добра стратегия за отглеждане на рапица

Blog Article

По думите на Маринов в предходни години се е отчитал наплив през пиковите отпускарски месеци юли и август, а сега резервациите са по-равномерно разпределени и към останалите, които са свързани с повече пътувания - юни и септември.

Техниката на производство винаги трябва да бъде адаптирана към метеорологичната ситуация. Лошото есенно развитие обикновено не може да се коригира през пролетта.

Да се подбират сортове (хибриди) толерантни на болестта.

Предвижва се в кореновата система и унищожава надеждно плевелното растение.

През юли от жълтото море от цветя се образуват тъмни шушулки, които вече могат да се събират и обработват. Тъй като реколтата от рапица силно зависи от метеорологичните условия, подходящото време варира от място на място и от година на година.

За сайта

За повече информация посетете или се свържете с нашите регионални представители .

– С АКСЕЛЕРОН® ЕЛИТ – иновативен системен комплекс за защита на рапичните семена и младите рапични растения от ключови ранни болести и неприятели. Комбинираното действие на двата нови системни продукта – фунгицид Сценик Голд® и инсектицид Бутео Старт® осигурява защита на посева от пропадане в резултат на продължителна суша след сеитба (защита от почвени патогени и неприятели), както и бързо поникване и последващо първоначално развитие с максимална защита за разкриване на пълния добивен потенциал на хибридите ДЕКАЛБ®.

Културата е изключитело важен участник в сеитбооборота и важен предшественик на житни култури. Пшеница, засята след рапица, изпитва по-малък стрес при силни стресови фактори, развива се много по-добре (има по-добра биометрия) и дава по-висок добив.

За да могат култури да използват пълния си генетичен потенциал, почвата трябва да бъде в оптимално състояние за развитие на растенията.

След промивката можем да поставим йод под формата на маз и да фиксираме със самозалепващ пластир.

За да могат културите да използват пълния си генетичен потенциал, почвата трябва да бъде в оптимално състояние за развитие на растенията.

Фосфорните и калиевите торове се внасят с основната обработване на рапица обработка на почвата, а азотните – като подхранване. За формиране на добър добив от семена се препоръчват следните торови норми:

"Договорите за наем на автомобил са дигитални, подписват се с електронен подпис, същото е и при щетите - вече не се попълва протокол на хартия и всеки един клиент си проверява автомобила с дигитален протокол.

Report this page